Tevž Logar, roden 1979. godine u Kranju. Trenutno pohada studij povijest umjetnosti i filozofije na Filozofskom fakultetu u Ljubljani. Od 1999. godine je aktivni član Ateljea CLOBB, u okviru kojega je sudjelovao pri realizaciji različitih umjetničkih projekata na području Slovenije. Od 2004. godine je suradnik SCCA - Ljubljana, povremeno sudjeluje i sa galerijom P74 u Ljubljani.

Jani Pirnat, roden 1974. godine u Ljubljani. 2005. godine je diplomirao kao povijesničar umjetnosti na Filozofskom fakultetu u Ljubljani. Vodič, koordinator, fizikalac, separator odpadnog metala, drvosječa, kustos i podpredsjednik Društva za domaća istraživanja se trenutno bavi sa istraživanjem neobičnih osobnih zbirka i mitologija. U projektu Animal Tour se je prvi put isprobao i sa rimom riječi.


Damijan Kracina & Vladimir Leben
foto: Dino Schreilechner

Damijan Kracina, roden 1970.godine u Kobaridu. Njegova izobrazba seže od studija kiparstva na ljubljanskoj akademiji do video i kiparske specijalke, ispunjavanja u kompjuterskoj grafici i internetnoj arhitekturi i oblikovanju. Bio je član ustanovitelja skupine Provokart, izmedu 1997. do 2000. godine, takoder i umjetnički voda medunarodnog projekta Artileria Kluže kod Bovca. Od 1999. godine je suradnik i voda internetnih projekata Zavoda SCCA- Ljubljana. 2004. godine je dobitnik radne stipendije Ministarstva za kulturu Republike Slovenije kao samostalni kulturni stvaraoc.

Njegovu biografiju sastavlja dugačka lista samostalnih izložbi, projekata i sudjelovanja na medunarodnoj sceni - sve od bližnjih Graza, Rijeke, Venecije, pa do udaljenih krajeva, kao što su Talin ( Estonija ), Santa Fe ( Novi Mexico ), Quebec ( Kanada ) ili Tasmanija.

Sudjelovao je na važnim medunarodnim izložbama, recimo For Your Eyes Only, Varšava (1996); Interstanding 2, Talin (1997); Art from a Rucksack, Limerick & Belfast, SiQ 1999, Beč, Without the Wall, Sankt Peterbourg (1999); U3 - Trienale Slovenske umjetnosti, Moderna Galerija, Ljubljana, KunstraumMitteleuropa, Beč (2000); Central, Köln (2001); Escape From Alkatraz, New York (2002); Slovenische Videokunst 1969-2003, Beč; Far away, Eskilstuna (2003); Extended Views, Maastricht, Dotik: Videospotting, Videm (2004).

Bio je gostujući umjetnik u nekim važnim rezidentnim programima: Werkstadt Graz, (1998), stipendija Ministarstva za kulturu RS za tromjesečni boravak u ateljeu u New Yorku (2000). Tamarid Institute Albuquerque, Novi Mexico (2002), Santa Fe Art Institute, Santa Fe, Novi Mexico (2004) te je sa predstavljanjem svog autorskog djela sudjelovao na medunarodnim simpozijima, konferencijama i festivalima, izmedu ostalih Conections, Tamarind Institute, Albuquerque, Novi Mexico (2002), Becomings, Sorbona, Pariz (2002), Re-Connections, Santa Fe Art Institute, Novi Mexico (2004), Sunek, MGLC, Ljubljana (2004) in European Media Art Festival, Osnabrück (2005).

Medu njegove najvažnije projekte sigurno spadaju Kracina TV ( Galerija Kapelica, Ljubljana, 1995 ), ZOO ( Galerija ŠKUC, Ljubljana, 1997 ), Animalis ( Tvrdava Podsreda, 1997 ), Proteus Font ( internetni projekt, 2003 ), Galapagos ( zajedno sa Vladimirom Lebenom, Galerija Alcatraz, Ljubljana, 2004 ).

Više možete pronaći na web adresi : www.kracina.com

Vladimir Leben, roden 1971. godine u Sevnici. Pohadao je Srednju školu za oblikovanje i fotografiju u Ljubljani i nastavio studij slikarstva na Akademiji za likovnu umjetnost u Ljubljani. Izlaže od 1991. godine. Predstavio se sa četiri samostalne izložbe i sudjelovao na brojnim grupnim izložbama doma i u inozemstvu.
Godine 2001 je postao aktivni član premodernog gibanja. Rujna iste godine se je skupina prvi put javno predstavila u Galerija Alcatraz, te godine 2004. svoja vrata otvara Muzej premoderne umjetnosti.
Od 2003. godine sudjeluje kao asistent režije i animator pri stvaranju nove animirane serije Bizgeci. Film je 2003. godine predstavljen na filmskom festivalu Novi kadri u Celju te 2004. godine na filmskom festivalu Kinder Fest u Berlinu.

Njegovu biografiju sastavlja dugački popis samostalnih izložbi, projekata i sudjelovanje na medunarodnoj sceni - sve od bližnjih Sao Paula i Beča do Rijeke i Trsta. Sudjelovao je na važnim medunarodnim izložbama, recimo XXV Bienal de Sao Paolo, Icongrafias Metropolitanas ( 2004), Artisi giovani per la pace, Arci Nova, Trst (1993 ), Mediteranski bienale mladih, Rijeka ( 1993 ).

Medu njegove najvažnije projekte sigurno spadaju Kraj kontradikcija, disakorda i konflikata ( Galerija Marinč, Kostanjevica, 1994 ), Metelkova mesto ( Galerija Alcatraz, Ljubljana, 1998 ), Nogofest, slikarski nogometni spektakl ( KUD France Prešeren, Ljubljana, 1998 ), Otvaranje Muzeja premoderne umjetnosti ( Spodnji Hotič pri Litiji, 2004 ) i Galapagos ( zajedno sa Damijanom Kracinom, Galerija Alcatraz, Ljubljana, 2004).

Više možete pronaći na web adresi: www.premoderno.com/leben

Zavod O, zavod škofjeloške mladeži je zasebni zavod, ustanovljen od strane Kluba škofjeloških studenata (KŠŠ) 1990.godine, za potrebe objavljivanja stručnih službi za aktivnosti, koje su prerasle granice dobrovoljstva. Je mala nevladina organizacija, čije bivstvo je podizanje kvalitete života mladih na području Škofje Loke i šire, preko kvalitetnog i cijelovitog izvodenja kulturnog, umjetničkog, multimedijalnog i obrazovnog programa. Pod svojim okriljem ima dvije omladinske institucije: Mladinski kulturni center Pri rdeči Ostrigi (Kulturni centar mladeži Kod crvene Kamenice) i Atelje CLOBB; detalji o djelovanju svakog od njih su za ovaj seminarski rad manje zanimljivi, ali primjerno je barem na kratko predstaviti viziju i poslanstvo Zavoda O, jer se preko ta dva bistva vidi odgovor na pitanja tko smo?, šta želimo?…kao i čemu služimo i kakve potrebe zadovoljavamo.

Zavod O je neprofitna organizacija, čije djelovanje je opredjeljeno u njegovim registriranim aktivnostima i prije svega gravitira na području Škofje Loke. Mogućnosti za širenje djelovanja su velike, do sada su glavne aktivnosti bile vodenje servisnog rada MKC(Mladinskog kulturnog centra) Pri rdeči Ostrigi i raspisana aktivnost svih sekcija Kluba škofjeloških studenata.
S odlukom IO KŠŠ se spektar djelovanja Zavoda O širi još na programski dio Mladinskog kulturnog centra Pri rdeči Ostrigi, servisni i programski dio Ateljea CLOBB i na preuzimanje svih zajedničkih službi, koje će služiti kao podpora aktivnostima djelovanja mladeži u Škofji Loki (informacijska, PR, marketing, fund raising, administrativna).

Glavni cilj Zavoda O, zavoda škofjeloške mladeži je postati vodeća neprofitna organizacija mladeži na širem području Škofje Loke do kraja 2008. godine, priznana od lokalne uprave, šireg civilnog društva, prije svega pa mladih samih. Raširiti želimo aktivnosti uglavnom kulturno-zabavno usmjerene, takoder na područje usmjerenog neformalnog obrazovanja, multimedijskih aktivnosti i na područje analize mladeži kao radne snage.

Zavod O je nastao zbog činjenice, da je djelovanje KŠŠ-ja preraslo granice dobrovoljstva i za izvodenje svojih aktivnosti je potrebovao stručni servis. Servisni dio i danas predstavlja veliki dio aktivnosti Zavoda i to će i dalje ostati njegov prioritet, samo ćemo taj servis (tj. usluge) proširiti na nove aktivnosti.

Prije svega možemo zadovoljiti potrebe uprave po moćnoj, strukovnoj, neprofitnoj organizaciji za mlade, koja će predstavljati izvor informacija i tvrdu strukovnu podporu za pomoć pri izvodenju raznoraznih aktivnosti na području kulture, umjetnosti, multimedija i zapošljavanja.

Zavod O je takoder prozor u svijet za mlade, kao i gostiteljska organizacija. Kao takva daje području djelovanja mladeži medunarodni pečat.

Atelje CLOBB je neprofitna, dobrovoljna organizacija, koja djeluje pod okriljem Kluba škofjeloških studenata i Zavoda O. Je grafički i likovni centar namijenjen razvoju vizualnog umjetničkog stvaralaštva. Nalazi se u centru starogradske jezgre, na Mestnem trgu, gdje trenutno može ponuditi približno 100m2 prostora namijenjenog različitim oblicima stvaralačkih aktivnosti. S obzirom na svoje materijalne i tehničke potencijale Atelje CLOBB omogućuje izvedbu širokog spektra umjetničke aktivnosti; od izvedbe prije svega mladima namijenjenih kreativnih radionica do mogućnosti nesmetanog stvaranja kao što su multimedijalno stvaranje, animacija, grafika, fotografija, slikarstvo, keramičarstvo, umjetnička knjižnica, pedagoški rad i posredovanje informacija o umjetnosti.

U okviru Ateljeja CLOBB svake godine organiziramo barem jedan projekt, koji je po svojoj prirodi jedinstven i trudi se biti "točka na i" trenutnim tendencijama u umjetnosti. Tijekom našeg četverogodišnjeg djelovanja smo organizirali ili sudjelovali pri više od deset većih projekata, kao što su izložbe, likovne kolonije, simpoziji, gostovanja itd. Suradujemo takoder sa srodnim organizacijama širom Slovenije.

Naše višegodišnje djelovanje nas je vodilo kroz naporne ali produktivne procese adolescencije u smjeru našeg vlastitog stručnog obrazovanja i iskustva; istrgati se iz okvira konvencionalne izobrazbe, dopuniti svoje znanje sa iskustvom iz prakse, prije svega djelovati i ostati na tekućem. Takva vrsta razmišljanja zahtjeva stalnu nadogradnju, stvari u dobrem duhu brzo prerastu svoju internu potrebu i kolektiv kao što je Atelje CLOBB se počne baviti sa medunarodnim projektima, produkcijskom, organizacijskom i pedagoškom nadogradnjom znanja i iskustva na području opće i moderne vizualne umjetnosti.
Projekt Animal Tour je namijenjen širenju našeg djelovanja u medunarodne sfere umjetnosti i produkcij većih umjetničkih projekata.

Ideja za projekt Animal Tour se je razvila na podlozi poziva Ateljeu CLOOB ka sudjelovanju, koja je došla od afirmirane galerije Ghetto u Splitu. Sa umjetničkim projektom namjeravamo povezati dva srednjoviječna grada, ali ovaj put na području moderne umjetnosti. Sa projektom takoder želimo prikazati problem centralizacije umjetnosti u slovenskom prostoru i to na način, da je slovenski dio umjetničke turneje lociran u Škofji Loki. Grad je kroz povijest poznat po svojoj kulturnoj naprednosti i tako bi moralo biti takoder i danas u modernoj umjetničkoj praksi.
Medunarodni projekti nas sve skupa oplemenjuju, jer kako u naš prostor donose nove sadržaje, tako naše sadržaje predstavljaju svijetu. Sa tim se krug kritike povećava i kvaliteta kao i postojanost naše kulture i obrazovanja se neizbježno izboljšava.